Zadania wolontariuszy

Na każdy turnus zapraszamy 8-12 osób. Część wolontariuszy działa w ramach zespołu kwatermistrzowskiego (7-8 osób), część  zajmuje się fotografowaniem obozowego życia (1-2 osoby).  Dodatkowo wszyscy pełnią nocne warty. Oczywiscie nie każdej nocy.
Nie wszystko się da przewidzieć, dlatego wolontariusze również wspierają nas w różnych, nieprzewidzianych sytuacjach. 
Zobacz poniżej, jakie zadania mają nasi wolontariusze:

Zadania wolontariuszy w zespole kwatermistrzowskim:

Wolontariusze w zespole kwatermistrzowskim przede wszystkim działają w kuchni i jadalni. Każdego dnia ustalają wachty – czyli planują kto będzie pracować przy śniadaniu, kto podczas obiadu a kto zajmie się kolacją. Wolontariusze nie muszą mieć doświadczenia ale ważna jest chęć do pracy zespołowej.
Wachta w kuchni to:

  • przygotowywanie jadalni do posiłków (rozstawianie naczyń i jedzenia)
  • wydawanie dzieciom posiłków,
  • dbanie o porządek w jadalni i kuchni,
  • zmywanie naczyń po posiłkach
  • opieka nad “Kącikiem Głodomora” w ciągu dnia

Zadania wolontariusza fotografa:

Wolontariusz fotograf to osoba, która ma doświadczenie w fotografii ale nadal chce się rozwijać. Posiada własny sprzęt foto, umie uchwycić fajne momenty na zdjęciach ale też potrafi dokonać selekcji zdjęć i wybrać te rzeczywiście najciekawsze.

Wolo-fotograf krąży po Wiosce z aparatem, jest zawsze tam gdzie się coś dzieje. Może też się umówić z wychowawcami konkretnej grupy i spedzić z nią dłuższy czas fotografując grupowe przedstawienie czy wycieczkę nad rzeczkę.

Wieczorem Wolo-fotograf przegląda zrobione danego dnia zdjęcia i najlepsze przygotowuje do opublikowania w galerii google dostępnej rodzicom.

Nocne warty

W Wiosce Bullerbyn o 21.30 jest cisza nocna. Dzieci już leżą w łóżeczkach, niektóre śpią, inne jeszcze czytają książkę. Wychowawcy powoli zbierają się w głównym domu. Podczas zebrania zespołu oraz superwizji nad dziećmi czuwają wolontariusze. Nasłuchują czy w namiotach wszystko jest w porządku, uciszają rozgadanych i biegną po wychowawcę zawsze gdy jest taka potrzeba.
Z każdą minutą jest coraz ciszej. Wioska Bullerbyn zasypia…

Warta nocna trwa od godziny 21.30 do 1.00. Wartuje 2-3 wolontariuszy.

Pomoc w organizacji gier terenowych

Gry terenowe w Bullerbyn pełne są bajkowych postaci, groźnych stworów, czarodziejek, księżniczek albo indian i kowbojów. Wolontariusze chętnie angażują się zarówno na etapie przygotowania do gry jak i jej przebiegu.

Kierowanie ruchem na parkingu

W dniu przyjazdu dzieci oraz odbioru dzieci do Wioski Bullerbyn ciągną dziesiątki samochodów. Rolą wolontariuszy jest wtedy takie pokierowanie ruchem aby każdy znalazł miejsce na zaparkowanie auta. Wolontariusze robią to doskonale!

Inne prace…

W Wiosce Bullerbyn zawsze dużo się dzieje i dużo jest do zrobienia. A to trzeba ułożyć książki w biblioteczce, przyprowadzić kozy z pastwiska, zrobić obchód terenu, pomalować płotek czy przygotować biuro rzeczy znalezionych… Jesteśmy ogromnie wdzięczni że zawsze możemy liczyć na pomoc naszych Wolontariuszy!