Zadania wolontariuszy

Na każdy turnus zapraszamy 11-13 osób. Część wolontariuszy działa w ramach zespołu kwatermistrzowskiego (10-12 osób), część  zajmuje się fotografowaniem obozowego życia (1-2 osoby).  Dodatkowo wszyscy pełnią nocne warty. Oczywiście nie każdej nocy.
Nie wszystko się da przewidzieć, dlatego wolontariusze również wspierają nas w różnych, nieprzewidzianych sytuacjach. 
Zobacz poniżej, jakie zadania mają nasi wolontariusze:

Zadania wolontariuszy w zespole kwatermistrzowskim:

Wolontariusze w zespole kwatermistrzowskim przede wszystkim działają w kuchni i jadalni. Każdego dnia ustalają wachty – czyli planują kto będzie pracować przy śniadaniu, kto podczas obiadu a kto zajmie się kolacją. Wolontariusze nie muszą mieć doświadczenia, ale ważna jest chęć do pracy zespołowej.
Wachta w kuchni to:

  • przygotowywanie jadalni do posiłków (rozstawianie naczyń i jedzenia),
  • wydawanie dzieciom posiłków,
  • dbanie o porządek w jadalni i kuchni,
  • zmywanie naczyń po posiłkach,
  • wyparzanie kubeczków, z których dzieci piją wodę w ciągu dnia.

Zadania wolontariusza fotografa:

Wolontariusz fotograf to osoba, która ma doświadczenie w fotografii ale nadal chce się rozwijać. Posiada własny sprzęt foto, umie uchwycić fajne momenty na zdjęciach ale też potrafi dokonać selekcji zdjęć i wybrać te rzeczywiście najciekawsze.

Wolo-fotograf krąży po Wiosce z aparatem, jest zawsze tam gdzie się coś dzieje. Może też się umówić z wychowawcami konkretnej grupy i spędzić z nią dłuższy czas, fotografując grupowe przedstawienie czy wycieczkę nad rzeczkę.

Wieczorem Wolo-fotograf przegląda zrobione danego dnia zdjęcia i najlepsze przygotowuje do opublikowania w galerii google udostępnianej rodzicom. Każdego dnia powinien dostarczyć minimum 100 zdjęć (już po przejrzeniu).

Wolontariariusz-fotograf jest także odpowiedzialny za zrobienie zdjęć rzeczy znalezionych po zakończonym turnusie.

W przypadku tej funkcji ważna jest smykałka do robienia fajnych zdjęć, chęć kontaktu z dziećmi oraz zapał do kilkukrotnego chodzenia po Wiosce i poza nią każdego dnia.

Nocne warty

W Wiosce Bullerbyn o 21.30 jest cisza nocna. Dzieci już leżą w łóżeczkach, niektóre śpią, inne jeszcze czytają książkę. Wychowawcy powoli zbierają się w głównym domu. Podczas zebrania zespołu oraz superwizji nad dziećmi czuwają wolontariusze. Nasłuchują czy w namiotach wszystko jest w porządku, uciszają rozgadanych i biegną po wychowawcę zawsze, gdy jest taka potrzeba.
Z każdą minutą jest coraz ciszej. Wioska Bullerbyn zasypia…

Warta nocna trwa od godziny 21.30 do 1.00. Wartuje 2-3 wolontariuszy.

Pomoc w organizacji gier terenowych

Gry terenowe w Bullerbyn pełne są bajkowych postaci, groźnych stworów, czarodziejek, księżniczek albo indian i kowbojów. Wolontariusze mogą angażować się zarówno na etapie przygotowania do gry jak i podczas jej przebiegu.

Kierowanie ruchem na parkingu

W dniu przyjazdu dzieci oraz odbioru dzieci do Wioski Bullerbyn ciągną dziesiątki samochodów. Rolą wolontariuszy (2-3 osoby) jest wtedy takie pokierowanie ruchem, aby każdy znalazł miejsce na zaparkowanie auta. Wolontariusze robią to doskonale!

Inne prace…

W Wiosce Bullerbyn zawsze dużo się dzieje i dużo jest do zrobienia. A to trzeba ułożyć książki w biblioteczce, zrobić obchód terenu, pomalować płotek czy przygotować biuro rzeczy znalezionych… Jesteśmy ogromnie wdzięczni że zawsze możemy liczyć na pomoc naszych Wolontariuszy!